tr

Hair Events
All the events involved in the world of hair

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Hair Events


Hair Events : Kuaföre içeren uzmanları saç kesim ve saç modelleri en son haberler à gösterilen yürütme gösterir olaylardır. Moda saç ile ilgili olaylar dünya ve uluslararası moda podyumları tanık çevresinde tutulur. Çünkü en iyi salonların çoğu etkinliklere katılmak é è meslektaşları ile anlaşma ve güncel tutmak için bir yol. Ne olaylar sizin Kuaför è haberdar olmak ne kadar önemsediğimi anlamanın bir yolu katıldı görmek ve ünlüler alan tarafından takdir ne zaman. Televizyon ya da sinema è için Kuaför yaratıcılıklarını test etmek için bir yol yapmak à ve onların zeka müşterilerine göstermek için. Saç moda stilist için adanmış uluslararası olaylar sırasında en iyi saç moda saç moda geleneği karakterize sabit elemanları alternatif. Birçok olaylar Londra\'da lösemi savaşmak için bağış toplama işlevinin yürüyüş yolları birleştirir alternatif saç gösterisi olarak tutulur. Sık sık bu olaylar sırasında da avant-garde moda önerileri saç görebilirsiniz: aşırı renkler ve gösteri, günlük yaşam için uygun değildir için tasarlanmış saç modelleri.

Encyclopaedic hair website

Hair Events capelli Hair Events acconciature Hair Events estetica Hair Events moda-capelli Hair Events salute Hair Events parrucchieri

Hair Events - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Hair Events, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Hair Events, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Hair Events, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Hair Events, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

02 Aug 19
Jamie Stevens

This collection encapsulates the hairstylist's signature style, a mix of contrasting textures, long and short hair and a vibrant background of shapes and colours to complement the hair and clothes and make the images pop. The hairstylist loves working on all types of hair and treat it as a fabric on which he can create a limitless of looks.

Collection: Vibrancy
Ph: Jens Wikholm
Make-up: Jess Mowbray & Doey Drummond
Stylist: Robert Morrison

hair-collections

02 Aug 19
Rainbow Room International Uddingston

Collection: Congress

hair-collections

01 Aug 19
DEADIVA-NUOVA-SEDE

DEADIVA, azienda leader nella produzione di accessori
professionali per parrucchieri come phon, ferri, piastre
e macchine puliscispazzole, ti invita a scoprire la sua
NUOVA SEDE.

DEADIVA si è trasferita a Ferno (Varese), in Via Quarto 10.
In un ambiente moderno e luminoso, l'azienda si impegna
ogni giorno a cercare soluzioni all'avanguardia per migliorare
sempre più il lavoro del parrucchiere. 

Gli uffici

Il reparto lavorazione

01 Aug 19
Klaus Peter Ochs

Collection: Cyborg Men
Ph: Laurence Laborie and Studio Zajaczek
Make-up: Florent Pellet
Stylist: Mickael Komer and Elmarie Lignier
Artistic Team: Davide Carsidona, Lisa Raab and Vanessa Schwebel

hair-collections

01 Aug 19
Matjaz Cej

Collection: Salon
Ph: Matjaz Cej
Make-up: Matjaz Salon

hair-collectionsEnter in Hair Events